Aktualności

Remis

• autor: -Winiary-, 2014-06-02 16:37

SPARTA WINIARY  2:2  GDOVIA II GDÓW

W niedzielę (01.06.2014r.) o godzinie 17:00 odbył się mecz między Spartą Winiary, a Gdovią II Gdów. Był to ważny mecz dla obu drużyn ze względu na możliwość awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Nasza drużyna przed tym spotkaniem zajmowała pozycję lidera i miała 3 punkty przewagi nad rywalem.

Na murawę Nasi zawodnicy wyszli zmotywowani do walki o kolejne punkty. Kwadrans po rozpoczęciu meczu napastnik Sparty Winiary Mateusz Ślósarz oddał mocny strzał. Niestety piłka wyszła za boisko obok słupka bramki. Około 24 minuty po raz kolejny Mateusz Ślósarz wyszedł sam na sam z bramkarzem Gdovii. Chcąc ominąć golkipera gości został przez niego sfaulowany. Sędzia bez zawahania wyciągnął czerwoną kartkę. Drużyna z Gdowa kończyła mecz o jednego zawodnika mniej. Główny arbiter po tym zdarzeniu podyktował rzut wolny przed polem karnym. Do futbolówki podszedł poszkodowany. Po uderzeniu piłka trafiła w mur i wróciła pod nogi Mateusza Ślósarza. Po kilkunastu sekundach do pola karnego gości została dośrodkowana piłka i po chwilowym zamieszaniu została wybita za boisko. Sędzia podyktował rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu futbolówkę w światło bramki skierował Przemysław Pitala. Niestety wynik został bez zmiany. Kilka minut później pomocnik Naszej drużyny Marcin Talaga dostał długie podanie i miał okazję na otworzenie wyniku. Niestety pierwszy do podanej piłki dobiegł bramkarz gości. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy zawodnicy z Gdowa stanęli przed zdobyciem gola otwierającego wynik. Jednak strzał był niecelny. Kilkadziesiąt sekund później sędzia podyktował rzut wolny dla Gdovi II Gdów. Po jego złym wykonaniu bezbramkowy remis nie zmienił się od początku meczu. W doliczonym czasie do pierwszej części  spotkania goście przy odrobinie szczęścia zdobyli gola dającego im prowadzenie 0:1. Kilkanaście sekund później sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Po przerwie na boisko Nasza drużyna wyszła w tym samym składzie. Niespełna 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy po podaniu piłki przez kapitana Sparty Macieja Ślęczki trafiła ona do Mateusza Ślósarza, który strzelając bramkę dał Naszej drużynie doprowadzenie do remisu 1:1. Około 62 minuty główny arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Mateusz Ślósarz. Uderzając po raz kolejny trafił w mur. Tym razem futbolówkę otrzymał Przemysław Pitala. Po dośrodkowaniu bramkarz gości popisał się pewną interwencją po strzale głową Naszego kapitana. Kwadrans po golu Winiar, Gdovia przeprowadziła świetną akcję z własnej połowy i po raz kolejny w tym spotkaniu objęli prowadzenie wynikiem 1:2. Na odpowiedź Sparty nie trzeba było długo czekać. Około 67 minuty po kilku szybkich podaniach futbolówka trafiła do Ireneusza Widły. Nasz pomocnik świetnie uderzając piłkę doprowadził do remisu 2:2. Kilkadziesiąt sekund później Winiary przeprowadziły świetną akcję. Niestety po dobrym podaniu futbolówki przez Pawła Kurowskiego, Łukasz Sobczyk zmarnował dogodną sytuację na podwyższenie wyniku. W 70 minucie trener Sparty przeprowadził pierwszą zmianę w zespole. Boisko opuścił Łukasz Sobczyk, a jego miejsce zajął Jacek Anioł. Około 80 minuty po raz kolejny Nasza drużyna miała okazję na prowadzenie w tym meczu. Niestety strzał Pawła Kurowskiego nie był do końca precyzyjny i futbolówkę złapał bramkarz Gdovi II Gdów. W 84 minucie w zespole gospodarzy została przeprowadzona 2 zmiana. Z murawy zszedł Paweł Kurowski, a jego miejsce zajął Sebastian Surówka. Chwilę po wejściu na boisko swoją szansę na strzelenie gola miał Sebastian Surówka. Niestety wynik 2:2 został bez zmian. Kilkadziesiąt sekund później sędzia główny zakończył spotkanie. Niestety przy wielu dobrych sytuacjach Nasza drużyna uzyskała remis 2:2.

Przy takim wyniku do konta punktowego każdej drużyny doliczony zostanie jeden punkt. W tej samej kolejce na własnym boisku Wieliczanka Wieliczka pewnie wygrała z zespołem z Czarnochowic wynikiem 8:2. Aktualnie to drużyna z Wieliczki zajmuję pozycję lidera, jednak Nasza drużyna będąc na drugim miejscu i mając taką samą ilość punktów jak Wieliczanka ma gorszy bilans bramek oraz spotkań bezpośrednich. Obie drużyny przed zaległą kolejką mają zaledwie 3 punktową przewagę nad 3 miejscem, które zajmuje Gdovia II Gdów. W środę (04.06.2014r.) Sparta Winiary zagra swoje zaległe spotkanie z drużyną z Ochmanowa, a Wieliczanka Wieliczka zagra z Gdovią II Gdów. Walka o awans trwa nadal.