Aktualności

Wygrana u siebie.

• autor: -Winiary-, 2014-09-20 14:49

SPARTA WINIARY 4:3 PIŁKARZ PODŁĘŻE

W sobotę (13.09.2014r.) o godzinie 16:30 Sparta Winiary rozegrała swój mecz na własnym boisku przeciwko drużynie Piłkarza Podłęże. Od początku sezonu gospodarze zebrali tylko 3 punkty w 4 meczach.

Spotkanie dla Naszego zespołu zaczęło się bardzo dobrze. Około 7 minuty po asyście Marcina Talagi piłkę otrzymał Mateusz Ślósarz, który otworzył wynik. Niespełna 10 minut po pierwszym gwizdku Sparta ponownie wyszła z dobrą akcją. Przed polem karnym podanie od Antoniego Kaletki dostał Artur Górnisiewicz, który podniósł wynik na 2:0. Chwilę później goście przeprowadzili akcję. Niestety jeden z zawodników uderzył piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później w Naszym polu karnym goście podczas swojej sytuacji podbramkowej dotknęli piłkę ręką, a sędzia odgwizdał rzut wolny. Pół godziny po rozpoczęciu spotkania po akcji Winiar bramkarz Piłkarza Podłęże źle wybijając podał do Naszego pomocnika Piotra Świderka. Niestety niedokładnie przyjął futbolówkę, która wróciła do bramkarza. Około 5 minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy zawodnicy gości przeprowadzili kontrę. Niestety po uderzeniu piłka opuściła boisko tuż obok słupka bramki. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem 2:0 dla Winiar. Po przerwie Nasza drużyna z szatni wyszła w tym samym składzie. Niespełna 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia odgwizdał rzut wolny dla Piłkarza Podłęże. Po jego wykonaniu jeden z zawodników gości po uderzeniu zmienił wynik na 2:1. Ten rezultat długo jednak nie utrzymał się. Około 64 minuty Artur Górnisiewicz został sfaulowany, a główny arbiter odgwizdał rzut wolny. Piłkę ustawił sobie Mariusz Firek. Po dośrodkowaniu kapitan Sparty Przemysła Pitala uderzając główką podwyższył wynik na 3:1. Pięć minut później kolejny rzut wolny został przyznany drużynie gości. Po dośrodkowaniu kolejną bramkę zdobył Piłkarz Podłęże. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry w Sparcie Winiary została przeprowadzona pierwsza zmiana. Boisko opuścił Antoni Kaletka, a jego miejsce zajął Dariusz Jurkiewicz. Około 77 minuty pewną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Franciszek Ptak. Kilkadziesiąt sekund później doszło do kolejnej zmiany. Miejsce Piotra Świderka zajął Bogdan Suder. Chwilę po wejściu Bogdan Suder podał piłkę, którą otrzymał Mateusz Ślósarz. Będąc już w polu karnym został sfaulowany. Główny arbiter spotkania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Artur Górnisiewicz. Pewnie uderzając futbolówkę i podwyższając wynik na 4:2 strzelił swoją 2 bramkę w tym meczu. Kilkadziesiąt sekund później została przeprowadzona 3 zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuścił Artur Górnisiewicz, a jego miejsce zajął Kazimierz Hajduk. Kilkadziesiąt sekund później główny arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gości. Po pewnym wykonaniu stałego fragmentu gry rezultat zmienił się na 4:3. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Dzięki wygranej Nasza drużyna dopisała sobie do konta kolejne punkty. W niedzielę (21.09.2014r.) o godzinie 16:30 Sparta Winiary zagra na wyjeździe z Piastem Łapanów.