herb Sparta Winiary
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie   Sparta Winiary

2014-08-24, 17:30

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielę (24.08.2014r.) o godzinie 17:30 Sparta Winiary rozegrała swój pierwszy mecz jako beniaminek w A klasie. Spotkanie odbyło się w Węgrzcach Wielkich z tamtejszą Węgrzcanką.

Otwarcie wyniku przez Naszą drużynę mogło nastąpić niespełna 5 minut po pierwszym gwizdku sędziego. Po podaniu futbolówki od Piotra Świderka  otrzymał ją Mateusz Ślósarz. Niestety sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a główny arbiter odgwizdał spalonego. Kilka minut później gospodarze mieli stały fragment gry z narożnika boiska. Po jego wykonaniu piłka ponownie opuściła boisko lecz tym razem gra była wznawiana od bramki gości. Około 14 minuty Ireneusz Widła wychodził na dogodną sytuację do strzelenia pierwszej bramki. Niestety został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Węgrzcanki. Sędzia bez zawahania wskazał na 11 metr, a zawodnik gospodarzy otrzymał żółta kartkę. Do piłki podszedł Marcin Talaga. Pewnie uderzając posłał ją w lewy dolny róg bramki. Nasz pomocnik strzelił pierwszą bramkę dla Sparty w bieżących rozgrywkach. Pół godziny po rozpoczęciu gry podanie od Mateusza Ślósarza otrzymał Ireneusz Widła. Niestety uderzenie nie było precyzyjne, a piłka opuściła boisko nad poprzeczką bramki. Kilkadziesiąt sekund później główny arbiter odgwizdał rzut wolny dla Węgrzcanki Węgrzce Wielkie. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłkę złapał bramkarz Sparty Franciszek Ptak. Około 35 minuty drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwona po złapaniu piłki rękami poza polem karnym otrzymał bramkarz gospodarzy, którzy resztę meczu grali w 10. Niespełna 5 minut później bo w 39 minucie podanie z rzutu rożnego od Piotra Świderka otrzymał Przemysław Pitala, który świetnie przyjmując piłkę, a później oddając strzał podwyższył tym samym wynik na 2:0 dla gości. Kilka minut później podanie od Piotra Świderka było kierowane do Mateusza Ślósarza. Niestety rezerwowy bramkarz gospodarzy dobiegł do futbolówki jako pierwszy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 dla Sparty Winiary. Na drugą część spotkania Nasza drużyna wyszła bez zmian. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu główny arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Niestety zawodnik otrzymujący podanie był na pozycji spalonej. Około 55 minuty podanie od Łukasza Sobczyka otrzymał Mateusz Ślósarz, który strzelając gola podwyższył wynik na 3:0 dla Winiar. Około 60 minuty podaniem odwdzięczył się Mateusz Ślósarz kierując je do Łukasza Sobczyka. Niestety pomocnik Sparty uderzył piłkę obok bramki. W 68 minucie w drużynie gości została przeprowadzona pierwsza zmiana. Boisko opuścił Mirosław Misiorek, a jego miejsce zajął Mateusz Matoga. Niespełna kwadrans przed końcem meczu gospodarze strzelili bramkę na 1:3. Kilkanaście sekund później gospodarze stworzyli sobie kolejna akcję pod bramkową lecz i tym razem Franciszek Ptak popisał się świetną interwencją. Około 78 minuty długie podanie od Piotra Świderka otrzymał Artur Górnisiewicz. Strzelając swojego pierwszego gola w klubie Sparta Winiary podwyższył wynik na 1:4 dla Naszej drużyny. Dwie minuty później zawodnik gości Mateusz Ślósarz został sfaulowany prze polem karnym. Główny sędzia odgwizdał rzut wolny. Do stałego fragmentu gry podszedł Piotr Świderek. Uderzając piłkę obok muru również strzelił pierwszą bramkę w naszej drużynie w ligowych rozgrywkach. Wynik 1:5 dawał pewną wygraną beniaminkowi z Winiar. W 81 minucie zostały przeprowadzone kolejne 2 zmiany w Sparcie. Boisko opuścił Łukasz Sobczyk, a jego miejsce zajął Mariusz Firek. Z murawy zszedł również Piotr Świderek, który w debiucie strzelił jedną bramkę i zapisał sobie na koncie dwie asysty. Na jego miejscu zameldował się król strzelców Naszej drużyny z sezonu 2013/14 Paweł Kurowski. W 86 minucie boisko opuścił Artur Górnisiewicz, a jego miejsce zajął Bogdan Suder. Niespełna minutę później kapitan gospodarzy otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Węgrzcanka kończyła mecz dwóch zawodników mniej. Kilkanaście sekund później główny arbiter spotkania odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Stały fragment gry przyniósł zmianę wyniku na 2:5. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka.

Sezon 2014/15 dla Naszej drużyny zaczął się dobrze dzięki pewnej wygranej 5:2 na wyjeździe. Już w środę o godzinie 18:00 odbędzie się 2 kolejka. Na własnym boisku Sparta Winiary zmierzy się z Targowianką Targowisko.